Sluis Weesp dicht om zoet water bij natuurgebieden te krijgen
11 augustus 2026Vanaf donderdag 13 augustus sluiten we tijdelijk de sluis in Weesp aan de kant van de Vecht. Daardoor kan pleziervaart niet meer tussen de Vecht en het Amsterdam-Rijnkanaal varen. We nemen deze maatregel omdat het erg droog is en we kwetsbare natuurgebieden van goed water willen voorzien.

In Muiden plaatsen we noodpompen. Die pompen straks zoet water uit het Markermeer via de Vecht naar kwetsbare natuurgebieden. Een deel van dit water stroomt via Smal Weesp naar het Amsterdam-Rijnkanaal. Door de sluis in Weesp te sluiten, blijft meer zoet water op de Vecht. Zo kan het water naar natuurgebieden als het Naardermeer, de Spiegelplas en de Ankeveense Plassen stromen.
Het is nog niet bekend wanneer de sluis bij Weesp weer opengaat. Dat hangt af van hoe de droogte zich ontwikkelt.
Pleziervaart moet omvaren
Pleziervaart kan omvaren via de Amstel. Omvaren via het Amsterdam-Rijnkanaal raden we af vanwege de drukke beroepsvaart. Meer informatie en vaarroutes staat op vaarweginformatie.nl (U verlaat deze site).
Op de hoogte blijven over de droogte?
Kijk op onze pagina over droogte voor het laatste nieuws en actuele maatregelen.