Update project Winkeldijk
Waterschap Amstel, Gooi en Vecht bereidt werkzaamheden aan de Winkeldijk voor. De afspraken over de uitvoering zijn gemaakt en we verwachten in het laatste kwartaal van 2026 te starten met het werk.
Vergunningen aanvragen
Deze winter vragen we de vergunningen aan die nodig zijn:
- Omgevingsvergunning – bij de gemeente
- Kapvergunning – voor het verwijderen van bomen, bij de gemeente
- Ontheffing flora en fauna – omdat er beschermde dieren in het gebied leven, bij de provincie
Voor bomen waarvoor een kapvergunning nodig is, hebben we een herplantplan gemaakt. Daarin staat waar nieuwe bomen komen als compensatie. Voor de flora- en faunaontheffing hebben we ecologisch onderzoek gedaan. We nemen maatregelen om de invloed op dieren en planten zo klein mogelijk te maken.
Reageren op vergunningen
Als een vergunningaanvraag is ingediend, kunnen belanghebbenden reageren met een zienswijze. Dit is een formele reactie waarin u uw mening of bezwaren geeft. De gemeente of provincie beoordeelt deze reacties voordat zij een besluit nemen.
Publicaties van aanvragen en besluiten vindt u op:
- https://www.overheid.nl (U verlaat deze site) (onder ‘Bekendmakingen’)
- De website van uw gemeente of provincie
Wordt een vergunning verleend? Dan volgt een bezwaartermijn. U kunt alleen bezwaar maken als u eerder een zienswijze hebt ingediend.
Planning
Tot aan de start van de werkzaamheden gebeurt er vooral veel achter de schermen. Zodra een aannemer is geselecteerd, wordt er een bewonersbijeenkomst georganiseerd waar de planning en de werkzaamheden worden toegelicht.